Rady a nápady

Zabudnite na ocot a jedlú sódu! Geniálny trik ako využiť obyčajný kypriaci prášok na pranie!

Pridávate správne množstvo aviváže, používate na čistenie práčky ocot, jedlú sódu a ďalšie všemožné babské rady? A napriek tomu sa Vám zdá, že bielizeň nie je taká, aké by ste si ju predstavovali? Vonia málo, nie je svieža. Alebo je, ale Vám to nestačí a chceli by ste jeho sviežosť povýšiť o ďalší stupeň? Väčšinou sa to týka utierok a uterákov. Potom je dnešný článok určený priamo Vám.

Tým, že do prania pridáte prášok do pečiva, docielite oblečenie nielen krásne čistého, ale tiež odolnejšieho. Nemusíte sa ho teda báť použiť aj na jemné tkaniny, blúzky a záclony. Pridať kypriaci prášok do každého prania sa iste oplatí. „Pre ručne pletené svetre, jemné tkaniny a obľúbené blúzky je kypriaci prášok veľkým priateľom za pár korún!“

POSTUP

  1. Postupujte pred praním rovnakým spôsobom, ako obvykle. Použite klasicky prací prášok a aviváž. Jediná zmena je v tom, že tesne pred praním pridáte priamo do bubna práčky kypriaci prášok. Výsledok uvidíte a najmä ucítite, akonáhle bielizeň vytiahnete z práčky. Čaká Vás príjemný šok. Bielizeň bude úžasne svieža a voňavá.
  2. Aké tajomstvo sa ukrýva v prášku do pečiva? Pri pečení je jedno, či použijete jedlú sódu alebo spomínaný prášok do pečiva. Kým v súvislosti s praním je kypriaci prášok do pečiva efektívnejší, než čokoľvek iné.
  3. Rozdiel je veľký, pretože prášok do pečiva obsahuje len 30% hydrogénuhličitanu sodného a 70% iných zložiek, ako sú monokalciumfosfát a síran hlinitý. Tieto zlúčeniny spolu vytvárajú kyslú reakciu, zatiaľ čo sóda je zásaditá.
  4. To znamená, že prášok do pečiva dokáže účinne neutralizovať kyslé zložky, ktoré sa držia v textilných vláknach. Použitie sódy by na tieto zložky pôsobilo veľmi agresívne, čo by poškodilo aj samotné vlákna. Účinok prášku do pečiva je teda oveľa jemnejší a šetrnejší – chráni tkaniny a tie potom vďaka tejto starostlivosti vydržia dlhšie.

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: tudasfaja.com

You Might Also Like