Zaujímavosti

Svadobní hostia nevedeli zastaviť plač. Mladá žena sa vydala za lásku svojho života, no manželstvo trvalo len jeden deň

Zahraničný portál Uniland nedávno uverejnil srdcervúce svadobné zábery mladého páru z Nového Zélandu. Prečo srdcervúce? Lebo ich manželstvo trvalo len jeden deň. 

Navar Herbert bol ešte nedávno 22-ročný mladík plný života žijúci v meste Otorohanga na Novom Zélande s priateľkou Maiou Falwasser a ich takmer ročným synčekom. Nedávno sa rozhodli povedať si svoje áno. Hráčovi ragby bol totiž diagnostikovaný mozgový nádor len pred niekoľkými mesiacmi. Jeho stav sa prudko zhoršoval a snúbenci za začali obávať toho najhoršieho, čo sa žiaľ aj naplnilo.

Mladý pár má 11-mesačného syna Kyrieho, ktorý bol neodmysliteľnou súčasťou ich svadobného obradu, ktorý sa konal minulý pondelok. Počas obradu ženíchovi pomáhala jeho rodina, nakoľko jeho stav bol tak vážny, že celý čas len sedel v invalidnom vozíku.

Ako Maia prechádza uličkou, budúci manžel ju pozdravil:“Ahoj žena moja, ahoj syn môj. Ľúbim vás,“ zaznelo v svadobnom videu. Svadobní hostia sa snažili len márne neplakať, keď si pár vymenil svoje sľuby, prstene a prísahu, že budú partnermi na celý život.

Súčasťou obradu bol i tradičný haka tanec spoluhráčov a kamarátov ženícha. Chceli im tak vzdať úctu pred blahoprianiami. Rugbyový klub Nerang Bulls, v ktorom Navar pôsobil zorganizoval i zbierku, aby pomohol s pohrebnými nákladmi rodiny.

Zobraziť ďalšie Tweety od používateľa Metrópoles

MLADOMANŽELKA O SVOJOM MANŽELOVI NAPÍSALA

„Dnes je moje srdce ranené a smutné, stratila som svojho najlepšieho priateľa, manžela a otca nášho syna. Cítim silnú podporu od priateľov a rodiny, ktorí mi dodávajú LÁSKU. Je to ťažké obdobie, ale nachádzam silu a útočisko. Navarova cesta sa práve začala, čoskoro ho vezmem späť do Kotahitanga Marae, kde ma požiadal o večný odpočinok. Svojim životom ovplyvnil toľko ľudí v blízkosti, ale i v diaľke. Navždy bude v našich spomienkach. Má zvláštne miesto v našich srdciach,“ napísala mladá žena pre portál Nzherald.

Hovorca klubu rodine tiež kondoloval. „Výbor Nerang Bulls Rugby Union by rád vyjadril úprimnú sústrasť a poslal všetku svoju lásku Herbertovej rodine. Dnes ráno sme obdržali smutnú správu, že Navar roztiahol svoje krídla počas noci a navždy nás opustil.“

Pozrite si aj nádherné video z ich svadobného obradu, ktoré nenechá nikoho chladným.

You Might Also Like