Zaujímavosti

Ak váš partner poúžíva telefón príliš často, mali by ste mu poslať tento článok!

Chatting and messaging. Smartphone in hands with opened messenger app window. Mobile phone chat message notifications. Social network online conversation concept. Vector illustration

Ak je svetlom vášho života modré svetielko, ktoré bliká pri novej správe, pravdepodobne nie ste jediní. Nedávny výskum dokázal, že jeden z 5 ľudí vo vzťahu kontroluje tomu druhému potajme mobil.

Ani rande už nevyzerá ako niekedy. Mysleli by ste si, že je to čas, kedy odložíme mobil a sme radi v prítomnosti toho druhého, no mýlili by ste sa.  Ďalší výskum preukázal, že jeden z piatich ľudí (skoro 17%) si kontroluje svoj mobil aj počas rande.

Nič nezničí náladu viac, ako hlasné „ding“, zvuk, že prišla správa zo skupinového chatu, ale horšie je to, keď sa rozhodnete odpisovať… a odpisovať… a odpisovať.

Toto môže spôsobiť veľmi nepríjemné problémy vo vašom vzťahu, pretože váš partner sa môže cítiť ignorovaný a rozhodne chce od vás vašu pozornosť.

A majú na to aj dobrý dôvod. Neustále kontrolovanie vášho mobilu môžete viesť k zníženiu vašej aktivity. Je dôležité preukázať vášmu partnerovi to, ako si ho vážite viac, než nejaké obľúbené aplikácie, lebo ináč to môže viesť až k rozídeniu sa.

Výskumníci z univerzity z Kansasu zistili, že komunikácia so svojimi spolupracovníkmi aj keď ste doma, môže mať pre vás zlé následky, pretože mozog sa nedokáže uvolniť, a preto sa necíti príjemne zvyšok dňa.

Možno vás tento článok neprekvapí, pretože každý vie, že závislosť na telefóne je zlá vec, no my sme sa rozhodli ignorovať varovania, pretože smartphony nesú toľko výhod. Stali sa našimi budíkmi, kamerami, sociálnym životom a aj našou peňaženkou.

Tak ako udržať rovnováhu v počte strávených a nestrávených hodín na mobile? Jednoducho si urobte 15-minútovú technickú krátku prestávku viackrát denne od vašich smartphonov alebo ďalších zariadení.

Počas tejto prestávky môžete s partnerom napríklad niečo uvariť, výskumy dokazujú, že to má skutočne zmysel, pretože vás to môže viac spojiť dokopy. Krátke prestávky môžete využiť aj na nainštalovanie softvéru či aktualizovanie rôznych aplikácií.

Pošlite tento článok priateľovi o ktorom si myslíte, že je trošku častejšie na svojom zariadení a možno mu zmeníte jeho návyky.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like